Wintersportreis weer geslaagd!

03 februari, 2017     Afgelopen donderdag 26 januari was het zover! Na maandenlang reikhalzend uitzien naar de wintersportreis gingen we per bus naar Zwitserland. Met 73 leerlingen uit de klassen H3, A3, M4 en V4 én 5 docenten reden we, enigszins verlaat, richting de Alpen. Gelukkig hadden we heel de nacht om te rijden en verliep de reis vlot. We moesten onderweg zelfs wachten om niet te vroeg op de plaats van bestemming te zijn. Ons logeeradres was ‘C’est la Vie’ in Hasliberg Reuti, gerund door een Nederlands echtpaar. Vorig jaar waren we daar voor het eerst en wij blijken tot nu toe de enige Nederlandse groep te zijn die in deze accommodatie komen.

Na aankomst vrijdagochtend werden we welkom geheten door reisorganisatie Skiland, Vervolgens werd het materiaal uitgedeeld. Dat verliep allemaal heel vlot en daardoor stonden we om half 10 al bij de gondel. Iedere leerling had van tevoren opgegeven welk niveau hij/zij had en zo waren de groepen ingedeeld. Er waren 11 groepen met ieder zijn eigen CREW-member van Skiland.

Er stond veel wind en de liften hoger in de bergen waren dicht, maar er was ruimte genoeg voor zo’n eerste dag. De gevorderde groepen gingen het gebied verkennen, terwijl degenen die voor het eerst gingen skiën of snowboarden op de beginnerspiste gingen oefenen.

Na de eerste dag in de sneeuw en helaas een gevalletje ziekenhuis (verstuikte pols), kregen we een heerlijke avondmaaltijd van Skiland. Hongerig en moe viel iedereen op de maaltijd aan. Tussendoor kwamen natuurlijk de eerste grote verhalen van die dag in de sneeuw voorbij.

Skiland werkt met een echt ‘kampprincipe’. Dit houdt in dat elk groepje corvee heeft onder leiding van de CREW-member. Dit zorgt voor een goede teamspirit en leerlingen uit verschillende klassen leren elkaar op die manier ook snel kennen. ‘s Avonds kwam ieder groepje ook bij elkaar om het gebied te leren kennen en de pisteregels door te nemen. Na nog even chillen moest iedereen op tijd naar de kamer om bij te slapen. Het was tenslotte alweer even geleden dat iedereen een bed had gezien.

De volgende ochtend moest iedereen tijdens het ontbijt een lunchpakket maken. Dat ging mee naar boven naar de centrale plaats voor het middageten. Skiland nam nog soep en drinken mee voor iedereen. In de ochtend ging ieder groepje weer met hun CREW-member op pad en na de lunch kreeg iedereen les van een gediplomeerde ski- of snowboardleraar. De avond ervoor was nog overleg geweest tussen de CREW-members om te bepalen of er nog leerlingen moesten overstappen naar een ander groepje. Als het voor sommigen te snel ging of als er juist mensen te veel moesten wachten op de rest werd besloten die in een meer geschikte groep te plaatsen. Iedere leerling kwam op deze manier zoveel mogelijk tot zijn recht.

Na een heerlijke dag met mooi weer en goede omstandigheden stond er deze avond spaghetti op het menu. Dat ging er ook goed in bij de meesten.

‘s Avonds hadden we, hoe kan het ook anders, een pubquiz. Erg leuk en gezellig natuurlijk! En het docententeam heeft niet eens gewonnen!!

De volgende ochtend was alweer de laatste dag. Met een strakblauwe hemel stapten we de gondel in die ons naar boven bracht. De gondel was slechts 150 m. verwijderd van de accommodatie. Dus we konden weer snel aan de slag. Een paar beginnersgroepen bleven nog op de beginnerspiste, maar de meeste groepen gingen verder het skigebied in. De (ver)gevorderden hadden inmiddels bijna alle pistes gehad. In de middag was de laatste keer les voor iedereen en daarna zat het er alweer op. Terug in de accommodatie moesten natuurlijk de kamers schoongemaakt worden en daarna aten we pizza.

Tot slot kregen we allemaal een ‘skiploma’ van Skiland met een persoonlijke noot erop en werd het kamp afgesloten. Tegen negen uur ’s avonds werd de reis huiswaarts ondernomen.

Na een vlotte terugreis kwamen we om half acht aan bij school en kon iedereen moe maar voldaan zijn of haar bed opzoeken.

Foto’s van dit skiweekend staan op de website van RGO.

Alle leden van Skiland en de begeleiders van de RGO, Hjalmar Zoetewei, Els vd Schoor, Eric de Jong en Francien van Strien: heel erg bedankt voor jullie hulp. Meer foto's van dit skiweekend zijn hier te bekijken.


Deel dit bericht:


Andere berichten


Vogelsnijpracticum biologie vwo 6
Vogelsnijpracticum biologie vwo 6
De biologieleerlingen van vwo 6 hebben zich vorige week op een wetenschappelijk onderzoek gestort. Lees meer
Scorelijst RGO Quiz Night
Scorelijst RGO Quiz Night
De RGO Quiz Night kende een spannende ontknoping, maar uiteindelijk ging docententeam FC De Kampioenen er weer met de beker vandoor. Lees meer
Vacature teamleider
Vacature teamleider
Eén van onze teamleiders maakt binnenkort de stap naar een nieuwe staffunctie binnen ons samenwerkingsverband Passend Onderwijs. Lees meer
Model European Parliament
Model European Parliament
De drie dagen Model European Parliament 2018 zijn van start! Dit jaar zijn wij met 9 leerlingen aanwezig. Lees meer
De RGO is Unesco-oriëntatieschool!
De RGO is Unesco-oriëntatieschool!
Met trots kunnen wij melden, dat we naast European Parliament school, vanaf 2018 Unesco-oriëntatieschool zijn! Lees meer
CollegeTour met auteur Maarten van der Graaff
CollegeTour met auteur Maarten van der Graaff
Bibliotheek Zuid-Hollandse Delta organiseert op dinsdagavond 20 februari een avond á la CollegeTour met auteur (en oud-Flakkeeënaar) Maart Lees meer
Wonderlijke WON-dagen
Wonderlijke WON-dagen
De afgelopen dagen stonden voor de vwo 1, 2 en 3-klassen in het teken van de wonderlijke WON-dagen. Lees meer
Voorstellingen bezoeken met ouders en leerlingen
Voorstellingen bezoeken met ouders en leerlingen
Om leerlingen meer met kunst & cultuur in aanraking te brengen, bieden we u de kans om met uw zoon/dochter mooie voorstellingen te bezoeken. Lees meer
Handtekeningen gezet realisatie Beroepscampus G-O
Handtekeningen gezet realisatie Beroepscampus G-O
Maandag 11 december werden door de Stuurgroep de benodigde handtekeningen gezet voor de realisatie van een beroepscampus op Goeree-Overflakkee. Lees meer
De RGO steunt Edukans
De RGO steunt Edukans
Aan de hand van verschillende sponsoracties willen wij als school zo veel mogelijk geld ophalen voor dit prachtige doel! Lees meer
Studenten vertellen
Studenten vertellen
Vertel over jouw studie aan onze bovenbouwleerlingen van havo/vwo. Wat houdt je studie precies in? Waarom heb je voor deze universiteit/HBO gekozen? Lees meer
Overstap naar het MBO
Overstap naar het MBO
Digitaal Doorstroom Dossier - Alle vmbo-scholen hebben de afgelopen jaren de opleidingskeuze en beroepenvoorlichting omgebouwd naar een LOB-programma. Lees meer
Abseilen met de sportklas
Abseilen met de sportklas
Op dinsdag 3 oktober is de sportklas met fikse tegenwind naar de watertoren in Dirksland gefietst voor de module Buitensport: Abseilen Lees meer
Bio-debat vwo 5 en 6
Bio-debat vwo 5 en 6
In het licht van de Week van de Biologie hebben de biologieleerlingen van vwo 5 en 6 op vrijdag 29 september het Bio-debat bijgewoond. Lees meer
Uitwisseling vm3
Uitwisseling vm3
Duitse leerlingen bezoeken Middelharnis en nemen deel aan veel (leuke) activiteiten samen met onze eigen RGO'ers. Lees meer
Prachtig jubileumboek 100 jaar RGO is klaar!
Prachtig jubileumboek 100 jaar RGO is klaar!
Uniek document van 100 jaar onderwijs op het eiland Lees meer
100 jaar RGO - Reünie 9 september 2017
100 jaar RGO - Reünie 9 september 2017
In 2017 is het 100 jaar geleden dat in Middelharnis het onderwijs aan de toenmalige RHBS van start ging, dit wordt gevierd met een reünie! Lees meer
Zilveren Schoolkantineschaal voor RGO
Zilveren Schoolkantineschaal voor RGO
In onze kantine is de meerderheid van het aanbod gezond. Als beloning voor deze prestatie ontvingen we deze week de zilveren Schoolkantine Schaal! Lees meer
Gastlessen door Johanna Brinkman
Gastlessen door Johanna Brinkman
Afgelopen dinsdag gaf mevrouw Johanna Brinkman namens het Landelijk Steunpunt Gastsprekers WO II-Heden gastlessen bij het vak geschiedenis. Lees meer
Onze leerlingen op het congres De Staat van het Onderwijs
Onze leerlingen op het congres De Staat van het Onderwijs
Op het congres 'De Staat van het Onderwijs' spreekt Vincent uit a5 de zaal toe en vertelt daarbij over de resultaten van hun onderzoek. Lees meer

Agenda


09
MRT
Game Night


02
MRT
Voorjaarsvakantie van 26 februari t/m 2 maart


05
MRT
Verkort lesrooster i.v.m. rapportvergaderingen 5 t/m 8 maart


Meer agenda

Tip redactie