Wintersportreis weer geslaagd!

03 februari, 2017     Afgelopen donderdag 26 januari was het zover! Na maandenlang reikhalzend uitzien naar de wintersportreis gingen we per bus naar Zwitserland. Met 73 leerlingen uit de klassen H3, A3, M4 en V4 én 5 docenten reden we, enigszins verlaat, richting de Alpen. Gelukkig hadden we heel de nacht om te rijden en verliep de reis vlot. We moesten onderweg zelfs wachten om niet te vroeg op de plaats van bestemming te zijn. Ons logeeradres was ‘C’est la Vie’ in Hasliberg Reuti, gerund door een Nederlands echtpaar. Vorig jaar waren we daar voor het eerst en wij blijken tot nu toe de enige Nederlandse groep te zijn die in deze accommodatie komen.

Na aankomst vrijdagochtend werden we welkom geheten door reisorganisatie Skiland, Vervolgens werd het materiaal uitgedeeld. Dat verliep allemaal heel vlot en daardoor stonden we om half 10 al bij de gondel. Iedere leerling had van tevoren opgegeven welk niveau hij/zij had en zo waren de groepen ingedeeld. Er waren 11 groepen met ieder zijn eigen CREW-member van Skiland.

Er stond veel wind en de liften hoger in de bergen waren dicht, maar er was ruimte genoeg voor zo’n eerste dag. De gevorderde groepen gingen het gebied verkennen, terwijl degenen die voor het eerst gingen skiën of snowboarden op de beginnerspiste gingen oefenen.

Na de eerste dag in de sneeuw en helaas een gevalletje ziekenhuis (verstuikte pols), kregen we een heerlijke avondmaaltijd van Skiland. Hongerig en moe viel iedereen op de maaltijd aan. Tussendoor kwamen natuurlijk de eerste grote verhalen van die dag in de sneeuw voorbij.

Skiland werkt met een echt ‘kampprincipe’. Dit houdt in dat elk groepje corvee heeft onder leiding van de CREW-member. Dit zorgt voor een goede teamspirit en leerlingen uit verschillende klassen leren elkaar op die manier ook snel kennen. ‘s Avonds kwam ieder groepje ook bij elkaar om het gebied te leren kennen en de pisteregels door te nemen. Na nog even chillen moest iedereen op tijd naar de kamer om bij te slapen. Het was tenslotte alweer even geleden dat iedereen een bed had gezien.

De volgende ochtend moest iedereen tijdens het ontbijt een lunchpakket maken. Dat ging mee naar boven naar de centrale plaats voor het middageten. Skiland nam nog soep en drinken mee voor iedereen. In de ochtend ging ieder groepje weer met hun CREW-member op pad en na de lunch kreeg iedereen les van een gediplomeerde ski- of snowboardleraar. De avond ervoor was nog overleg geweest tussen de CREW-members om te bepalen of er nog leerlingen moesten overstappen naar een ander groepje. Als het voor sommigen te snel ging of als er juist mensen te veel moesten wachten op de rest werd besloten die in een meer geschikte groep te plaatsen. Iedere leerling kwam op deze manier zoveel mogelijk tot zijn recht.

Na een heerlijke dag met mooi weer en goede omstandigheden stond er deze avond spaghetti op het menu. Dat ging er ook goed in bij de meesten.

‘s Avonds hadden we, hoe kan het ook anders, een pubquiz. Erg leuk en gezellig natuurlijk! En het docententeam heeft niet eens gewonnen!!

De volgende ochtend was alweer de laatste dag. Met een strakblauwe hemel stapten we de gondel in die ons naar boven bracht. De gondel was slechts 150 m. verwijderd van de accommodatie. Dus we konden weer snel aan de slag. Een paar beginnersgroepen bleven nog op de beginnerspiste, maar de meeste groepen gingen verder het skigebied in. De (ver)gevorderden hadden inmiddels bijna alle pistes gehad. In de middag was de laatste keer les voor iedereen en daarna zat het er alweer op. Terug in de accommodatie moesten natuurlijk de kamers schoongemaakt worden en daarna aten we pizza.

Tot slot kregen we allemaal een ‘skiploma’ van Skiland met een persoonlijke noot erop en werd het kamp afgesloten. Tegen negen uur ’s avonds werd de reis huiswaarts ondernomen.

Na een vlotte terugreis kwamen we om half acht aan bij school en kon iedereen moe maar voldaan zijn of haar bed opzoeken.

Foto’s van dit skiweekend staan op de website van RGO.

Alle leden van Skiland en de begeleiders van de RGO, Hjalmar Zoetewei, Els vd Schoor, Eric de Jong en Francien van Strien: heel erg bedankt voor jullie hulp. Meer foto's van dit skiweekend zijn hier te bekijken.


Deel dit bericht:


Andere berichten


Aanmelden musical RGO 2017-2018
Aanmelden musical RGO 2017-2018
Wil jij ook stralen op het podium met dé musical van de RGO? Kijk dan snel hoe je jezelf aan kunt melden! Lees meer
Geslaagden!
Geslaagden!
Na een paar spannende weken zijn de uitslagen van het 1e tijdvak van het centraal schriftelijk eindexamen bekend. Lees meer
100 jaar RGO - Reünie 9 september 2017
100 jaar RGO - Reünie 9 september 2017
In 2017 is het 100 jaar geleden dat in Middelharnis het onderwijs aan de toenmalige RHBS van start ging, dit wordt gevierd met een reünie! Lees meer
Zilveren Schoolkantineschaal voor RGO
Zilveren Schoolkantineschaal voor RGO
In onze kantine is de meerderheid van het aanbod gezond. Als beloning voor deze prestatie ontvingen we deze week de zilveren Schoolkantine Schaal! Lees meer
De examens zijn begonnen...
De examens zijn begonnen...
De RGO wenst alle eindexamenleerlingen heel veel succes met de laatste examens! Lees meer
Gastlessen door Johanna Brinkman
Gastlessen door Johanna Brinkman
Afgelopen dinsdag gaf mevrouw Johanna Brinkman namens het Landelijk Steunpunt Gastsprekers WO II-Heden gastlessen bij het vak geschiedenis. Lees meer
Onze leerlingen op het congres De Staat van het Onderwijs
Onze leerlingen op het congres De Staat van het Onderwijs
Op het congres 'De Staat van het Onderwijs' spreekt Vincent uit a5 de zaal toe en vertelt daarbij over de resultaten van hun onderzoek. Lees meer
Wat leuk! We staan in de Franse krant!
Wat leuk! We staan in de Franse krant!
Les lycéens néerlandais de Middelbarnes reçue à Fresnel!! Lees meer
Veel nieuwe brugklassers voor volgend schooljaar!
Veel nieuwe brugklassers voor volgend schooljaar!
Nooit eerder schreef de RGO zoveel nieuwe brugklasleerlingen in als voor schooljaar 2017-2018. Lees meer
Uitwisseling Frankrijk - Atheneum 4
Uitwisseling Frankrijk - Atheneum 4
Na maanden van voorbereiding was het dan maandag 3 april zover: met een deel van de leerlingen van atheneum 4 op uitwisseling naar Bernay. Lees meer
GO duurzaam - Vandaag denken aan morgen
GO duurzaam - Vandaag denken aan morgen
Op 12 april 2017 organiseren wij als leerlingen van de RGO een speciale avond over duurzaamheid op Goeree-Overflakkee. Lees meer
Debatproject Kruispunt
Debatproject Kruispunt
Kruispunt is een debatproject van de verkeersveiligheidsorganisatie TeamAlert om studenten te laten realiseren hoe kwetsbaar ze in het verkeer zijn. Lees meer
RGO op zoek naar stageplaatsen voor haar ISK-leerlingen
RGO op zoek naar stageplaatsen voor haar ISK-leerlingen
Wij zoeken stageplaatsen voor circa tien leerlingen. Hun leeftijd varieert van 15-18 jaar en zonder uitzondering zijn ze enorm gemotiveerd. Lees meer
RGO-100 collegetour: Optreden van Maartje Meijer en Band
RGO-100 collegetour: Optreden van Maartje Meijer en Band
Op 23 maart is de volgende avond in het kader van het honderdjarig jubileum van de RGO. Lees meer
Gedichtenwedstrijd
Gedichtenwedstrijd
Geïnspireerd door een foto van een lokale kunstenaar zetten de leerlingen door middel van een gedicht hun visie op ons eiland op papier. Lees meer
Vmbo/mavo-ouders: wie denkt mee?
Vmbo/mavo-ouders: wie denkt mee?
We op zoek naar ouders van leerlingen uit de mavo/vmbo-afdeling die met elkaar willen praten over het thema LOB (Loopbaan Oriëntatie Begeleiding) Lees meer
Studenten vertellen
Studenten vertellen
Wie kan je nou beter uitleggen wat een vervolgopleiding inhoudt dan de oud-leerlingen van je eigen school? Lees meer
Social Limits
Social Limits
Afgelopen vrijdag deden alle tweedeklassers mee aan ‘Social Limits’, dit is een project dat je laat zien hoe je om moet gaan met social me Lees meer
Bezoek aan Euroscola
Bezoek aan Euroscola
Ook dit jaar mocht een delegatie van de RGO weer deelnemen aan het Euroscola evenement van het Europees Parlement in Straatsburg. Lees meer
Wintersportreis weer geslaagd!
Wintersportreis weer geslaagd!
Afgelopen donderdag 26 januari was het zover! Na maandenlang reikhalzend uitzien naar de wintersportreis gingen we per bus naar Zwitserland. Lees meer

Agenda


21
AUG
Eerste lesdag


24
AUG
Personeelsdag


28
AUG
Schoolfotograaf


Meer agenda

Tip redactie