Beroepscampus
Ouders lopen mee bij RGO Beroepscampus
28-11-2025
Vrijdagmiddag zette RGO Beroepscampus de deuren open voor ouders en verzorgers van vmbo-leerlingen uit leerjaar 1. Tijdens deze meeloopmiddag keken de volwassenen mee terwijl de kinderen aan de slag gingen in de profielenlokalen tussen het gereedschap, de ovens en de werkbanken.
In leerjaar 1 krijgen leerlingen van RGO Beroepscampus 6 uur per week Praktische Profieloriëntatie om kennis te maken met de acht vmbo-beroepsprofielen. De eerste maanden draaien zij een carrousel langs alle profielen. Zo ontdekken leerlingen waar hun talenten liggen. Vervolgens maken ze een eerste keuze voor drie profielen waarin ze zich verder verdiepen.
Afgelopen vrijdag keken ouders en verzorgers mee bij hun kinderen in een van de drie gekozen profielen. Dat betekende: handen uit de mouwen! Een van de aanwezige leerlingen was Zoë Hertoghs (12 jaar). Zij koos voor Groen, Bouwen, Wonen & Interieur (BWI) en Horeca, Bakkerij & Recreatie (HBR). ‘Ik vind het leuk om creatief bezig te zijn en dat je dingen kunt maken bij BWI. Ik zou ook graag interieur willen ontdekken.’ HBR blijft ondertussen ook aantrekkelijk. ‘Ik vind het ook heel leuk om te bakken en koken voor mensen. En dingen te proeven!’
Aan het eind van leerjaar 1 maken alle leerlingen een keuze voor één van de acht profielen die ze nog verder gaan ontdekken.